Kurz kalibrácie monitorov EIZO ... viac
16.10.2012
Uvidíte ako vaše kreatívne nápady ožívajú ... viac
13.08.2012
Výnimočná farba v každom pixeli! ... viac
13.08.2012
K profi LCD monitoru kalibračná sonda za výhodnú cenu! ... viac
01.04.2011
STIAHNITE SI ZADARMO NOVÝ KALIBRAČNÝ SW EIZO EASYPIX2 K PVA PANELOM ... viac
01.04.2011
EIZO EasyPIX2 - Color Matching Tool podporujúci hardvérovú kalibráciu ... viac
11.03.2011
Monitor EIZO CG243W získal prestížne ocenenie TIPA 2010 ... viac
02.02.2011
Neviete si rady s výberom vhodného fotografického monitora ? ... viac
13.01.2011
EIZO ColorEdge CG245W – test ... viac
11.01.2011
EIZO – Color Management a kalibrácia monitorov - kurz ... viac
10.01.2011
Multifunkčná tlačiareň ideálna pre fotoamatérov ... viac
13.12.2010
Nový FORIS FS2331 pro video a hry ... viac
21.12.2010
Spoločnosť Epson® získala tri prestížne ocenenia TIPA ... viac
15.11.2010
Novinka pre fotografov Zoner Photo Studio 13 ... viac
15.11.2010

Novinka pre fotografov Zoner Photo Studio 13

Už tradične s príchodom jesene uvádza brnenská spoločnosť ZONER software novú verziu svojho programu pre prácu s digitálnou fotografiou Zoner Photo Studio. Verzia s poradovým číslom 13 prináša najmä inovácie v oblasti rýchlosti a kvality spracovania a taktiež niekoľko dôležitých noviniek pre kreatívnu prácu. Významným technologickým míľnikom je úprava jadra programu na plne 64-bitovú architektúru, ktorá umožní efektívnejšie využívať potenciál súčasných PC a operačných systémov.

Spolu s ďalšou optimalizáciou pre viacjadrové procesory táto úprava predstavuje výrazné urýchlenie grafických operácií, najmä pri práci s objemnými dátami. Maximálne využitie možností grafického hardware taktiež dopĺňa unikátnej implementácie 10-bitového zobrazovania v Prehliadači, Editore a RAW konvertore na monitoroch s 10-bitovou farebnou hĺbkou na jeden kanál. Už čiastočná implementácia 10-bitového zobrazovania v posledných zostaveniach predošlej verzie priniesla nadšené ohlasy používateľov. Vlaňajšia zásadná zmena používateľského rozhrania prešla ročnou zaťažkávacou skúškou a podľa želaní a námetov našich používateľov je doplnená o ďalšie úpravy a rozšírenia. Okrem iného je tak používateľovi umožnené pracovať na druhom monitore v Prehliadači. Významným prínosom novej verzie je taktiež výrazne vylepšený Katalóg. Nový panel umožňuje filtrovanie obsahu Katalógu s fulltextovým vyhľadávaním a filtrovanie podľa používateľského hodnotenia, značiek a GPS údajov.

Praktická možnosť súčasného mazania pridružených súborov (napr. dvojice JPEG + RAW) taktiež iste príde vhod. Hľadáčik požívateľov je najčastejšie zameraný na grafické nástroje. V tohtoročných novinkách sa môžu tešiť na kompletnú implementáciu priehľadnosti v Editore, vrátane nového nástroja Guma a možností ukladania aj načítania. V Editore je ďalej k dispozícii nový Retušovací štetec. Ďalšie nástroje Editora boli doplnené o nové parametre, vylepšenia algoritmov a rozšírenie možností, ako napríklad výber magickou paličkou podľa hodnôt odtieňov a jasu, alebo transformácia vloženého textu. Atraktívnou novinkou je určite nástroj pre veľmi ľahké skladanie pohľadníc z viacerých fotografií s bohatými možnosťami nastavenia. Pokročilí používatelia zas ocenia veľmi žiadanú možnosť spasovania fotografií fotených z ruky pri vytváraní HDR snímok a skladaní multiexpozícií s automatickým spsovaním obrázkov, vhodnej pre odstránenie šumu, alebo odstránenie pohybujúcich sa objektov. V spracovaní formátov RAW nájdu používatelia nové parametre konverzie a vyvolávanie je vďaka optimalizácii zreteľne urýchlené. Medzi ďalšie novinky patria priame skenovanie do PDF, podpora formátu JPEG XR, možnosť pripojenia XMP metadát k súborom vo formáte PNG a ďalšie špecifické funkčnosti.

 

Ospravedlňujeme sa, naša web stránka vyžaduje pre správnu funkčnosť zapnutý JavaScript.