Kurz kalibrácie monitorov EIZO ... viac
16.10.2012
Uvidíte ako vaše kreatívne nápady ožívajú ... viac
13.08.2012
Výnimočná farba v každom pixeli! ... viac
13.08.2012
K profi LCD monitoru kalibračná sonda za výhodnú cenu! ... viac
01.04.2011
STIAHNITE SI ZADARMO NOVÝ KALIBRAČNÝ SW EIZO EASYPIX2 K PVA PANELOM ... viac
01.04.2011
EIZO EasyPIX2 - Color Matching Tool podporujúci hardvérovú kalibráciu ... viac
11.03.2011
Monitor EIZO CG243W získal prestížne ocenenie TIPA 2010 ... viac
02.02.2011
Neviete si rady s výberom vhodného fotografického monitora ? ... viac
13.01.2011
EIZO ColorEdge CG245W – test ... viac
11.01.2011
EIZO – Color Management a kalibrácia monitorov - kurz ... viac
10.01.2011
Multifunkčná tlačiareň ideálna pre fotoamatérov ... viac
13.12.2010
Nový FORIS FS2331 pro video a hry ... viac
21.12.2010
Spoločnosť Epson® získala tri prestížne ocenenia TIPA ... viac
15.11.2010
Novinka pre fotografov Zoner Photo Studio 13 ... viac
15.11.2010

EIZO EasyPIX2 - Color Matching Tool podporujúci hardvérovú kalibráciu

EIZO EasyPIX2-kalibračný softvér s podporou hardwarovej kalibrácie pre vybrané modely EIZO série "S", "EV", "FS", "T" a tiež vyššie rady "SX" umožňuje ľahkú a rýchlu HW kalibráciu a profiláciu monitorov pre segment "hobby" aj "pokročilých" fotografických užívateľov.

EIZO EasyPIX2 je kalibračný softvér, ktorý využíva všetky výhody hardwarovej kalibrácie teraz pre všetky modely EIZO osadené kvalitnejšími panely typu "VA" alebo "IPS" zo základnej modelovej rady "S", "EV", "FS", "T" alebo vyššej rady "SX".

Cieľom bolo poskytnúť začiatočníkom aj pokročilejším užívateľom monitorov EIZO účinný, ale na druhej strane tiež jednoduchý a ľahko zrozumiteľný nástroj umožňujúci hardvérovú kalibráciu základných cieľových obrazových parametrov monitora vrátane automatického vytvorenia príslušného farebného ICC-profilu monitora a jeho nastavenia ako "predvolené" v systémovej Správe farieb ( CMS), čo potom umožňuje správne zobrazenie farieb v prehliadačoch podporujúcich Správu farieb ako Photoshop, Lightroom, Indesign, Acrobat, Nikon Capture2 atď..

Softvér umožňuje pracovať v dvoch základných režimoch: Režim bez kalibračné sondy, kedy možno "okometricky" ľahko a rýchlo pomocou myši nastavovať podľa potreby biely bod a jas monitora. Matching Mode - okometrická kalibrácia pre zladenie farebnej teploty bieleho bodu monitora s vnímaním bielej papiera tlačovej predlohy.

Režimy s kalibračnou sondou, ktoré predpokladajú nastavenie požadovaných cieľových hodnôt kalibrácie na základe meraní priloženej kalibračnej sondy. Matching Mode - kalibrácia pre zladenie farebnej teploty bieleho bodu monitora s vnímaním bielej papiera tlačové predlohy meraním pomocou podporované kalibračnej sondy. Web Vieving Mode - kalibrácia monitora pre prezeranie snímok na webových stránkach. Photo Vieving Mode - kalibrácia monitora pre prezeranie snímok vyhotovených za "normálnych" svetelných podmienok (denné svetlo).
Hardware Calibration Mode - pre nastavenie monitora na konkrétne cieľové (požadované) hodnoty jasu, farebnej teploty bieleho bodu, gradácia obrazu a farebného rozsahu monitora (Native, AdobeRGB alebo sRGB). Farebný rozsah monitora je možné voliť len v prípade modelov radu SX. V oboch prípadoch (bez sondy aj so sondou) je po ukončení kalibrácie vždy automaticky vygenerovaný ICC-profil monitora, ktorý je okamžite nastavený ako predvolený v Správe farieb (CMS), takže v prehliadačoch podporujúcich CMS je okamžite zaručená správna reprodukcie farieb. Základným podporovaným meradlom pre režimy s kalibračnou sondou je kolorimeter EIZO EX1, ktorý je určený najmäzačiatočníkom a "hobby" užívateľom.

Ospravedlňujeme sa, naša web stránka vyžaduje pre správnu funkčnosť zapnutý JavaScript.