Priemyselné počítače

IPC automatizácia

Priemyselné počítače sú súčasťou nášho každodenného života. Hoci sa s nimi nikdy priamo nestretávame, sprevádzajú nás na každom kroku od distribúcie energie a vody, cez správu jednoúčelových automatov až po náročné riadenie procesov vo výrobných halách 24/7/365. Priemyselné počítače sa používajú na riadenie a diagnostiku procesov alebo zber a vyhodnocovanie dát.

Medzi ich hlavné výhody oproti štandardným počítačom patria:

  • Dlhá dostupnosť (životný cyklus)
  • Kompaktný dizajn šasi, ktorý zahŕňa možnosť montáže do okolitého prostredia (19″ rack, stena, DIN lišta atď.)
  • Bezventilátorové prevedenie a zvýšená odolnosť voči vibráciám, poškodeniu prachom, kvapalinou a prienikom cudzích telies (IP**)
  • Rozšírený rozsah prevádzkových teplôt od -20 až do 60°C
  • Široká podpora rozširujúcich kariet (ISA, PCI, PCIe atď.)
  • Podpora formátov ATX, Micro ATX, Mini ATX, Pico-ITX, SBCs, ETX, Qseven a PICMG

Na základe použitia priemyselných počítačov ich môžeme rozdeliť na jednoúčelové, kompaktné s nízkym výpočtovým výkonom až po výkonné riadiace s vysokým výpočtovým výkonom určené na riadenie a diagnostiku výrobných procesov. Umiestnené môžu byť v serverových miestnostiach alebo v rozvádzačoch, kde sa dosahujú teploty až -20°C. Bezventilátorové počítače neobsahujú žiadne pohyblivé časti. Spolu s ochranou krytom stupňa IP40 sú ideálnym riešením do prostredí so silnými otrasmi alebo s vysokou prašnosťou.

Medzi priemyselné počítače patria aj panelové alebo All-in-One počítače, ktoré sú rozšírené o zobrazovaciu jednotku s integrovanou dotykovou plochou (odporová, kapacitná). Umiestniť ich môžete integráciou do panela alebo upevniť na stenu a rameno prostredníctvom VESA. Bežným štandardom je odolnosť predného panela proti poškodeniu prachom a kvapalinami (IP65). Nadštandardom je odolnosť celého zariadenia pred poškodením prachom alebo kvapalinami (IP65).

Na základe vašich požiadaviek vám kolektív spoločnosti SOFOS, a. s. vie pripraviť konfiguráciu priemyselného PC na mieru.

Spoločnosť SOFOS, a. s. vám ponúka v rámci tejto kategórie produkty od našich partnerov Advantech, Moxa, PANASONIC Thoughbook , NEXCOM, GETT a Underwater Kineticks.

Produkty patriace do kategórie Priemyselné počítače nájdete v našom katalógu produktov.

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník