Medicínske zariadenia

IT infraštruktúra

Tablety pre lekárov, zdravotné sestry a záchranárov

V našom portfóliu nájdete tablety vyvinuté pre použitie v zdravotníctve a vo farmaceutickom priemysle. Tablety spĺňajú prísne hygienické normy a predpisy, pri ich návrhu sa kladie vysoký dôraz na ergonómiu a každodenné použitie.

Odolné počítače pre záchranárov

Záchranári sa často pohybujú v ťažko dostupnom teréne a v prostrediach s extrémnymi pracovnými podmienkami. 24 hodín denne počas všetkých ročných období zasahujú na horách, na cestách alebo v priemyselných objektoch. Pre ich prácu odporúčame použiť zariadenia s najvyššou odolnosťou proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. Odolnosť voči otrasom vám umožní ich použitie alebo implementáciu do vozidla. Pracovné teploty od -20°C, displej čitateľný za priameho slnečného svetla a odolnosť pred poškodením pádom a nárazom podľa vojenskej normy MIL-STD-810F uspokoja aj tých najnáročnejších.

Nerezové panelové počítače

Panelové počítače umožňujú prístup k zdravotnej dokumentácii a aplikáciám priamo na operačných sálach. Kompletne zapuzdrený dizajn bez vetracích otvorov s odolnosťou pred poškodením prachom a kvapalinou (krytie stupňa IP65 a viac) s obrazovkou až do 21″. Jednoduché čistenie a dezinfekcia, možnosti ovládania aj v latexových rukaviciach patria medzi nevyhnutné vlastnosti ponúkaných počítačov. Vybrané modely spĺňajú aj požiadavky pre nasadenie v zdravotníctve a farmaceutickom priemysle.

Špeciálne klávesnice

S klávesnicami a polohovacími zariadeniami sa stretávame neustále. Práve tieto patria medzi miesta, kde sa podľa najnovších výskumov nachádzajú najväčšie množstvo baktérií z nášho každodenného života. Možnosti jednoduchého čistenia a dezinfekcie, odolnosť pred poškodením prachom a kvapalinou (krytie stupňa IP65 a viac) sú hlavné výhody špeciálnych klávesníc, ktoré nájdete v našom portfóliu.

Informačné kiosky, vyvolávacie systémy

Jedným z prvých znakov kvality nemocnice je úroveň kontaktu s verejnosťou, s pacientmi a návštevníkmi. SOFOS, a. s. ponúka kompletný sortiment informačných kioskov a samoobslužných terminálov. Použiť ich môžete ako

  • informačný panel,
  • informačný panel s prístupom na internet,
  • vyvolávací systém,
  • objednávkový a rezervačný systém,
  • hlasový a vizuálny komunikačný systém.

Point-of-Care terminály

Špeciálne panelové počítače určené do medicínskeho prostredia pre rýchly prístup k zdravotnej dokumentácii a aplikáciám. Vhodné do nemocničných izieb, ambulancií, na špecializované oddelenia (ARO, JIS…) alebo priamo k lôžku pacienta. Point-Of-Care terminály sa používajú aj ako súčasť rôznych zdravotníckych prístrojov, napríklad stomatologických a anestéziologických súprav.

Terminálové servery

V nemocniciach je množstvo meracích zariadení a analyzátorov, ktoré sú schopné odovzdávať výsledky vyšetrení priamo v digitálnej forme. Niektoré je možno pripojiť priamo do počítačovej siete, avšak mnohé majú len sériové (RS-232, RS-485…) rozhranie. Terminálové servery Moxa dovoľujú prístup k sériovým zariadeniam cez počítačovú sieť. Potom je možné výsledky vyšetrení zbierať do centrálneho systému v reálnom čase a obratom ich poskytovať oprávneným osobám (lekárom, pacientom, atď.).

Serverové pracoviská, PC zostavy pre použitie v PACS, NIS…

Server – serverové pracovisko je zariadenie (počítač) alebo softvér, ktorý v rámci počítačovej siete zastáva v hierarchii nadradené miesto vzhľadom na funkcionalitu. Poskytuje svoje prostriedky a výkon klientom, a preto by to mal byť aj najvýkonnejší  element v sieti. V chápaní bežného užívateľa je to stroj, kde sú uložené dokumenty v sieťových priečinkoch a ktorý mu poskytuje e-maily. Ale server slúži aj na iné nemenej dôležité účely, ako sú napríklad ochrana siete, poskytovanie internetu, úložisko pre databázy atď. Každá firma je iná, má iné požiadavky, iné ciele a možnosti, preto aj server je v každej firme iný. Po zhodnotení potrieb vám navrhneme stabilné, bezpečné a cenovo výhodné riešenie serverového pracoviska na mieru od renomovaných značiek ako sú HP a IBM.

Požiadavky na HW konfiguráciu pracovných staníc pre použitie v NIS (nemocničný informačný systém), MIS (medicínsky informačný systém ) prípadne PACS sú závislé od platformy a od typu zdravotníckeho zariadenia (veľkosť, počet súbežných užívateľov, počet denne prichádzajúcich pacientov, objem spracovávaných údajov, nárast údajov.). Spoločnosť SOFOS, a. s. vám navrhne hardwarovú a softwarovú konfiguráciu pre každú inštaláciu individuálne, v závislosti od konkrétnych podmienok na báze výrobkov od takých svetových výrobcov ako sú HP, IBM, Lenovo, Siemens, Microsoft…

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník