Prenášajte priemyselné dáta rýchlo, jednoducho a hlavne bezpečne!

   14. DECEMBRA 2023         PRIEMYSELNÁ KOMUNIKÁCIA

Spoločnosť SOFOS, a. s., výhradný distribútor zariadení a riešení značky MOXA na Slovensku, predstavuje zabezpečenú priemyselnú Ethernetovú gateway série MGate 5122, ktorá je určená na prevádzanie sieťovej komunikácie z protokolov CANopen alebo J1939 na protokol EtherNet/IP a SNMP.

Na integráciu existujúcich zariadení CANopen alebo J1939 do siete EtherNet/IP použite gateway MGate 5122 ako CANopen alebo J1939 klienta na zber údajov a výmenu údajov s hostom EtherNet/IP.

Kompaktný robustný dizajn zariadenia, kovové šasi montovateľné na DIN lištu, so zabudovanou prepäťovou ochranou do 2kV ho predurčujú na využitie v oblasti automatizácie výroby a procesov.

Zariadenie MGate 5122 je vybavené webovou konzolou, ktorá zjednodušuje konfiguráciu a konverziu protokolov bez nutnosti inštalácie ďalšieho nástroja. HTTPS šifrovanie komunikácie zaisťuje vyššiu bezpečnosť siete.

Funkcia monitorovania stavu zariadenia upozorní systém PLC/ DCS/ SCADA, keď sa zariadenie CAN odpojí alebo neodpovedá, v takom prípade procesné systémy PLC/ DCS získajú informáciu o stave každého koncového zariadenia, pošlú výstrahu operátorom formou alarmu. Funkcia ochrany pred poruchami vykonáva akcie preddefinované používateľom, keď sa host odpojí, aby sa zabránilo tomu, že koncové zariadenia budú vypnuté na dlhšiu dobu.

Zariadenia MGate 5122 sú vybavené funkciami založenými na norme IEC 62443-4-2 a sú schopné poskytnúť niekoľko základných bezpečnostných funkcií vrátane obrany proti prelomeniu hesla, prevencie snifferov alebo úniku údajov.

Archív

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník