Priemyselný firewall novej generácie

   28. FEBRUÁRA 2023         PRIEMYSELNÁ BEZPEČNOSŤ

Počet incidentov v oblasti kybernetickej bezpečnosti vzrastá a priemyselné riadiace systémy sú cieľom útokov častejšie ako kedykoľvek predtým. Pri nedávnych incidentoch namierených na IT systémy bolo zistené, že obete útokov mali iba jedinú možnosť ako zabrániť ďalšiemu šíreniu škôd: vypnúť všetky systémy.  

Predstavujeme vám zariadenie MOXA série EDR-G9010. Ide o zabezpečený priemyselný 10-portový Gigabitový firewall / NAT / VPN / switch a router v jednom, navrhnutý pre vzdialené monitorovanie alebo ovládanie kritických bezpečnostných aplikácií na báze Ethernetu.  

Vstavaný firewall používa pravidlá riadenia sieťovej prevádzky medzi dôveryhodnými zónami, zatiaľ čo NAT (Network Address Translation) chráni vnútornú sieť pred neoprávneným prístupom vonkajších hostiteľov. Funkcionalita VPN poskytuje používateľom zabezpečené komunikačné tunely pri prístupe do súkromnej siete z verejného internetu. Na ochranu pred kybernetickými útokmi sa využíva funkcia DPI (Deep Packet Inspection) určená na preskúmanie dátovej časti sieťových paketov pre rôzne protokoly, typické pre OT infraštruktúru.  

Zariadenie podporuje okrem iného aj komplexné mechanizmy RSTP/ Turbo Ring redundancie na úrovni L2 a L3, ktoré zaisťujú neustále pripojenie vašej siete. 

„Patchovanie“ zostáva hlavnou výzvou v prostrediach OT infraštruktúry, pretože aplikácie OT si nemôžu dovoliť prerušenie operácií vypínaním systémov kvôli vykonaniu „patchovania“. Technológia virtuálnych záplat môže pomôcť doplniť existujúce procesy správy záplat tým, že chráni známe a neznáme zraniteľné miesta. Zariadenie EDR-G9010 je vybavené inteligentnou funkciou IPS (Intrusion Prevention System) pre nepretržitú ochranu pred kybernetickými hrozbami, ktorá využíva detekciu založenú na vzoroch identifikácie a blokovania známych útokov. 

Model EDR-G9010 s robustným šasi je prispôsobený práci v drsnom priemyselnom a nebezpečnom prostredí s možnosťou výbuchu – v rozvodných skriniach v energetike, v čerpacích a čistiacich systémoch vo vodárenských staniciach, v riadiacich systémoch ropných a plynových aplikácií, v SCADA a PLC systémoch v rámci automatizácie výroby, atď. Modely s označením „-T“ spoľahlivo pracujú v rozšírených pracovných teplotách v rozmedzí od -40°C do 75°C. Za zmienku stojí aj nadštandardná 5 ročná záručná lehota poskytovaná výrobcom.  

Využitím kombinácie vysokého výkonu a pokročilých bezpečnostných funkcií navrhnutých v súlade s certifikáciami IEC 62443 pre priemyselnú kybernetickú bezpečnosť, je toto zariadenie ideálne na vytvorenie prvej línie obrany pred kybernetickými útokmi vo vašej IT a OT infraštruktúre.

 

Archív

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník