Prvá línia ochrany vo vašich IT a OT sieťach

   18. OKTÓBRA 2021          PRIEMYSELNÁ BEZPEČNOSŤ

Počet incidentov v oblasti kybernetickej bezpečnosti vzrastá a priemyselné riadiace systémy sú cieľom útokov častejšie ako kedykoľvek predtým. Pri nedávnych incidentoch namierených na IT systémy bolo zistené, že obete útokov mali iba jedinú možnosť ako zabrániť ďalšiemu šíreniu škôd: vypnúť všetky systémy. Preto spoločnosť MOXA vyvinula zariadenie série EDR-G9010. Ide o zabezpečený priemyselný viac-portový firewall / NAT / VPN / switch a router v jednom, navrhnutý pre vzdialené monitorovanie alebo ovládanie kritických bezpečnostných aplikácií na báze Ethernetu.

Vstavaný firewall používa pravidlá riadenia sieťovej prevádzky medzi dôveryhodnými zónami, zatiaľ čo NAT (Network Address Translation) chráni vnútornú sieť pred neoprávneným prístupom vonkajších hostiteľov. Funkcionalita VPN poskytuje používateľom zabezpečené komunikačné tunely pri prístupe do súkromnej siete z verejného internetu. Na ochranu pred kybernetickými útokmi sa využíva funkcia DPI (Deep Packet Inspection) určená na preskúmanie dátovej časti sieťových paketov pre rôzne protokoly, typické pre OT infraštruktúru. Zariadenie podporuje okrem iného aj komplexné mechanizmy redundancie na úrovni L2 a L3, ktoré zaisťujú neustále pripojenie vašej siete. 

Model EDR-G9010 s robustným šasi je prispôsobený práci v drsnom priemyselnom a nebezpečnom prostredí s možnosťou výbuchu – v rozvodných skriniach v energetike, v čerpacích a čistiacich systémoch vo vodárenských staniciach, v riadiacich systémoch ropných a plynových aplikácií, v SCADA a PLC systémoch v rámci automatizácie výroby, atď. Za zmienku stojí aj nadštandardná 5 ročná záručná lehota. 

Využitím kombinácie pokročilých bezpečnostných funkcií a vysokého výkonu, je toto zariadenie ideálne na vytvorenie prvej línie obrany pred kybernetickými útokmi vo vašej IT a OT infraštruktúre.

Archív

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník