Stále aktuálne – rýchly, jednoduchý a bezpečný prenos priemyselných dát

   22. NOVEMBRA 2023         PRIEMYSELNÁ KOMUNIKÁCIA

Predstavujeme zabezpečenú priemyselnú Ethernetovú gateway série MGate 5134, ktorá je určená na prevádzanie sieťovej komunikácie z protokolov Modbus RTU/ASCII/TCP na protokol PROFINET. Na integráciu existujúcich zariadení Modbus do siete PROFINET použite gateway MGate 5134 ako klienta Modbus na zber údajov a výmenu údajov s hostom PROFINET.

Kompaktný robustný dizajn zariadenia, kovové šasi montovateľné na DIN lištu, so zabudovanou prepäťovou ochranou do 2kV ho predurčujú na využitie v oblasti automatizácie výroby a procesov, v oblasti energetiky, aplikáciách ropy a plynu, vody a manažmentu odpadovej vody. Model MGate 5134-T pracuje v drsných priemyselných prostrediach v teplotnom rozsahu od -40°C do 75°C.

Zariadenie MGate 5134 je vybavené webovou konzolou, ktorá zjednodušuje konfiguráciu a konverziu protokolov bez nutnosti inštalácie ďalšieho nástroja. HTTPS šifrovanie komunikácie zaisťuje vyššiu bezpečnosť siete. Gateway-e MGate 5134 poskytujú možnosť offline konfigurácie prostredníctvom súboru CSV. Dodávajú sa s funkcionalitou exportu GSDML, ktorá umožňuje export týchto súborov, aby ich bolo možné importovať do PLC PROFINET.

Funkcia monitorovania stavu zariadenia upozorní systém PLC/ DCS/ SCADA, keď sa zariadenie Modbus odpojí alebo neodpovedá, v takom prípade procesné systémy PLC/ DCS získajú informáciu o stave každého koncového zariadenia, pošlú výstrahu operátorom formou alarmu. Funkcia ochrany pred poruchami vykonáva akcie preddefinované používateľom, keď sa host odpojí, aby sa zabránilo tomu, že koncové zariadenia budú vypnuté na dlhšiu dobu.

Zariadenia MGate 5134 sú vybavené funkciami založenými na norme IEC 62443-4-2 a sú schopné poskytnúť niekoľko základných bezpečnostných funkcií vrátane obrany proti prelomeniu hesla, prevencie snifferov alebo úniku údajov.

Na zariadenia poskytujeme nadštandardnú záručnú dobu 5 rokov.

Archív

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník