Zanikne sériová komunikácia ?

   25. MARCA 2021         PRIEMYSELNÁ KOMUNIKÁCIA

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sériová linka v dnešnom svete nemá uplatnenie a pomaly sa aj prestane používať. V nových modeloch kancelárskych počítačov a notebookov už sériovú linku nenájdete.

Napriek tomu si dovolíme tvrdiť, že sériová linka je všade okolo nás a my, ktorí sa pohybujeme v priemysle a priemyselných aplikáciách, vieme, že aj keď sériovú linku pomaly nahrádzajú nové modernejšie zbernice, tak jej koniec nie je až tak blízko, ako by sa mohlo zdať.

Túto skutočnosť potvrdzuje obrovské množstvo zariadení a aplikácií, ktoré sú nasadené v priemysle a sériovú linku používajú. Samozrejme, existuje obrovské množstvo aktuálne vyrábaných zariadení, ktoré výrobcovia vybavujú sériovou linkou a často pri týchto zariadeniach ani neexistuje iná možnosť komunikácie ako cez sériovú linku.

Postupom rokov sa pre komunikáciu po sériovej linke štandardizovali rôzne typy sériových liniek a aj rozhrania a zariadenia pre komunikáciu po sériovej linke sa rozdelili do rôznych kategórii podľa prevedenia a spôsobu použitia.

Základné rozdelenie výrobkov:

  1. multiportové sériové karty, opakovače, prevodníky sériových liniek a protokolov
  2. zariadenia so sériovou linkou so špeciálnou funkcionalitou (napr. sériové servery, terminálové servery, prevodníky sériových protokolov)

V našej ponuke nájdete výrobky pre sériovú komunikáciu od dvoch svetových výrobcov: ADVANTECH a MOXA.

Archív

Katalóg tovaru+421 2 547 739 80obchod@sofos.skKontaktDotazník